GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 7245252
*
nr 724 5252
Dorothy Clough
(f. 1930), England
Väggrelief, Gefle, Dorothy Clough (f. 1930), 35x27
Dorothy Clough, född i England 1930, Engelsk keramiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2011
kl 18:04:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/11 19:07:06
1
200 kr
6/11 10:50:11
2
150 kr
7/11 14:45:02
3
Vinnande bud
7/11 17:20:42
2
300 kr
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dorothy clough engelsk england europa gefle keramik reliefplatta relieftavla svensk keramik svenska keramiker väggplatta väggrelief
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22
-
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:29
-
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27
*
Dorothy Clough
Dorothy Clough, född i England 1930, Engelsk keramiker.
nr 724 5252
Dorothy Clough
(f. 1930), England
Väggrelief, Gefle, Dorothy Clough (f. 1930), 35x27
Dorothy Clough, född i England 1930, Engelsk keramiker.
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/11 19:07:06 | 1 | 200 kr |
6/11 10:50:11 | 2 | 150 kr |
7/11 14:45:02 | 3 | Vinnande bud |
7/11 17:20:42 | 2 | 300 kr |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dorothy clough engelsk england europa gefle keramik reliefplatta relieftavla svensk keramik svenska keramiker väggplatta väggrelief
-
2136 Väggrelief
Dagny Enberg. Signerad, trä, "Ängel". Längd: 90cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:22 -
2101 Väggrelief
Hennie Strålhammar (1907-1977), Sverige. Gips, fli..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:29 -
5069 Väggrelief
Stockholm, 30x77cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:27